állványozás
A kivitelezési munkálatok hatékonyságát, valamint a biztonságos munkavégzést az állványozás teszi lehetővé. Az egyszerű és költséghatékony megoldásokon keresztül, egészen a mobilis kivitelig, számtalan állványozási technika és felépítmény szolgálja ki a megrendelők igényeit.
Milyen állványozási technikákat alkalmazhatunk?
A kivitelezési munkálatnak és az épület magasságának megfelelően az alábbi állványokat alkalmazzuk:
- keretes állvány: használata leginkább a homlokzatok felújításához ajánlott. legnagyobb előnye, hogy az állványzat több rendszerelemből áll, így az állványzat igény szerint építhető fel. A könnyen felépíthető elemeknek köszönhetően a munkaállomások egymástól függetlenül alakíthatóak ki, melyek járófelületét fa vagy fém lemez biztosítja.
- függesztett állvány: a szerkezet teherhordó felületet a megszokottól eltérően nem a földön található, hanem a magasban épített szerkezetről lóg le. Előnye, hogy ott is kialakítható, ahol a talajon való építmény elhelyezése nem megoldott. A függesztett állványozás esetében fontos, hogy a munkavégzés által a szerkezetre rótt tömeggel előre kalkuláljunk.
- függesztett hídállvány: leginkább az akadálymentes, sima és magas homlokzatú épületek esetében alkalmazzák ezt az állványozási megoldást. Rögzítését maga az épületszerkezete oldja meg, azon belül is a födémlemez, mely terhelhetőségének köszönhetően stabilan rögzíti a szerkezetet.
- mobil állvány: kerekeinek köszönhetően gyorsan és egyszerűen juttatható el az egyik munkafelülettől a másikig. Előfeltétele a sima terep. Fontos tudni, hogy a mobil állványon mozgatás közben személy nem tartózkodhat.
- cső-állvány: a felépítmény szerkezetét a nagy teherbírású, alumínium csövek adják, melyek speciális bilincsekkel összekapcsolva, valamint a szabványos állványpadlóval kiegészülve alkotják az állványt. Bár összeállítása speciális szaktudást igényel, kombinálhatóságának köszönhetően a bonyolultabb munkálatoknál a mai napig ezt alkalmazzák.
- moduláris állvány: az előbbi állványozási technológia tovább fejlesztett változata. A cső elemek összekapcsolása itt jóval egyszerűbb és gyorsabb, valamint a szerkezet terhelhetősége is nagyobb.
- talpas létrás állvány: maximum 4 méteres magasságig alkalmazható, terhelhetősége 400 kg/m2.
Vállalkozásunk a bemutatott állványok kivitelezése és helyszíni összeszerelése mellett vállalja még az egyedi méretezésű állványok elkészítését is.
Amennyiben nem tudja, hogy milyen állványra lenne szüksége, keresse fel szakembereinket, akik készséggel segítenek Önnek. Munkatársaink a kivitelezésen és az összeszerelésen kívül vállalják még az igényfelmérést és az állványtervezést is.